Välkommen till HAGS!

Det är vi som är dina kontakter i Aneby. Ring eller skicka e-post, vi hjälper dig gärna.

 

VD



Mattias Hellqvist
VD / tf Försäljningschef
m.hellqvist@hags.com

+46 380 47335

 

Kundsupport



Mikael Eek
Manager Global Customer Support

m.eek@hags.com
+46 380 42893

 

 


Tommy Franzén
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com
service@hags.com

+46 380 47300 #1

 

 


Thomas Pettersson
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com
​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Tommy Källberg - Kundsupport/Innesälj
Tommy Källberg
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Lovisa Klahr Wilnerzon - Kundsupport/Innesälj
Veronica Thorvaldsson
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Jesper Hellqvist - Kundsupport/Innesälj
Jesper Hellqvist
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Benny Söderström - Teknisk kundsupport
Benny Söderström
Kundsupport/Innesälj
​service@hags.com

​claim@hags.com
​+46 380 47300 #1


Linda Grönvall
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Lovisa Klahr Wilnerzon - Kundsupport/Innesälj
Lovisa Klahr Wilnerzon
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Emma Celinder - Kundsupport/Innesälj
Emma Celinder
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Therese Ottosson - Tender Leader
Martin Sandström
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Jessica Thomsen Gustafsson - Sales Admin
Jessica Thomsen Gustafsson
Säljadmin/CRM-systemförvaltare
j.thomsen@hags.com
+46 380 47300

Rebecka Råsberg - Kundsupport/Innesälj
Rebecka Råsberg
Purchasing

purchase@hags.com
+46 380 47300

Therese Ottosson - Tender Leader
Therese Ottosson
Anbudsansvarig/Kundsupport
t.ottosson@hags.com
+46 380 47300

Malin Carnerheim - ASM
Malin Carnerheim
Anbudsansvarig/Kundsupport
M.Carnerheim@hags.com
+46 380 47300

Utesälj

Niclas Skarby - Försäljningschef
Vakant
Försäljningschef

 

Peter Åsberg - KAM Teamleader
Peter Åsberg
KAM / Teamleader
p.asberg@hags.com
+46 72 181 11 44

Daniel Bergander - Säljare Distrikt 8
Daniel Bergander
Distriktsansvarig
d.bergander@hags.com
+46 70 555 40 04

Fredrik Olsson - Säljade distrikt 6
Fredrik Olsson
Distriktsansvarig
f.olsson@hags.com
+46 70 270 26 40

Lennart Brännström - Säljare distrikt 11
Lennart Brännström
Distriktsansvarig
l.brannström@hags.com
+46 73 071 40 62

Anki Claesson - Säljare Distrikt 5
Anki Claesson
Distriktsansvarig
a.claesson@hags.com
+46 76 894 48 70

Ylva Cederberg Breman - Säljare Distrikt 10
Ylva Cederberg Breman
Distriktsansvarig
y.cederbergbreman@hags.com
+46 70 860 49 93

Niclas johansson - Säljare distrikt 3
Niclas Johansson
Distriktsansvarig
n.johansson@hags.com
+46 70 777 70 43

Peter Perusina - Säjare Distrikt 2
Peter Perusina
Distriktsansvarig
p.perusina@hags.com
+46 72 188 78 77

Michael Sjövall - säljare Distrikt 9
Mikael Sjövall
Distriktsansvarig
m.sjovall@hags.com
+46 70 539 12 16

​Pierre Hansson - Säljare Distrikt 1
Pierre Hansson
Distriktsansvarig
p.hansson@hags.com
+46 70 849 58 97

Sortimentansvarig 
Park & Stadsmiljö

 

Jeanette Ström - Sortimentsansvarig park och stadsmiljö
Jeanette Ström
Park & stadsmiljö
j.strom@hags.com​
 
+46 72-973 21 59

RSM - Core Market & HAGS Academy
 

Tove Due - RSM, Core Market & HAGS Academy
Tove Due
RSM
t.due@hags.com
 
+46 70 544 92 61

Tekniska frågor, Projekt Installation

Tommy Carlsson - projektledare
Tommy Carlsson
Projektledare 

t.carlsson@hags.com
+46 
380 428 55

Roger Ödén - Projektledare
Roger Ödén
Teknisk Support & Projektledare
r.oden@hags.com
+46 380 473 54

Anita Gustavsson - Teknisk support
Anita Gustafsson
Teknisk support
tpi@hags.com
claim@hags.com
+46 380 47300 #2


Alexander Franzén
Teknisk support
tpi@hags.com
a.franzen@hags.com
+46 380 47300 #2

Kundspecial

Anders Klingberg - Manager Design & Customer Specials
Anders Klingberg
Chef Design & Kundspecial
a.klingberg@hags.com
+46 380 47300

Helen Bergander - Engineering Design, specials
Helen Bergander
Konstruktör Kundspecial
h.bergander@hags.com
+46 380 47300

Lukas Hjalmarsson - Kundspecial
Lukas Hjalmarsson
Designer
l.hjalmarsson@hags.com

+46 380 47300

Linda Rinnfors - Design Customer Spesiaks
Linda Rinnfors
Designer
l.rinnfors@hags.com
+46 380 47300

David Thobias - Kundspecial
David Thobias
Designer
d.thobias@hags.com

+46 380 47300

Ludvig Nilsson - Designer
Emanuel Vårskog
Designer
e.varskog@hags.com
+46 380 47300

Magnus Karlsson - Utvecklingsavdelningen
Lina Palmér
Teknisk dokumentatör

l.palmer@hags.com
+46 380 47300

Andreas Ander - Kundspecial
Andreas Ander
Produkttekniker
a.ander@hags.com

+46 380 47300

Marianne Westerholm - Kundspecial
Marianne Westerholm
Produkttekniker

m.westerholm@hags.com

+46 380 47300

Jörgen Lindstrand - UtvecklingsavdelningenRonnie Björk
Produkttekniker
r.bjork@hags.com

+46 380 47300

Magnus Karlsson - Utvecklingsavdelningen
Magnus Karlsson
Produkttekniker

m.karlsson@hags.com
+46 380 47300

Utveckling

Disa Danevad - Utvecklingsavdelningen
Disa Danevad
Designer
d.danevad@hags.com
+46 380 47300

Stellan Svensson - utvecklingsavdelningen
Stellan Svensson
Konstruktör
s.svensson@hags.com

+46 380 47300

Ludvif Rundlöf - Design Customer Special
Ludvig Rundlöf
Designer
l.rundlof@hags.com

+46 380 47300

Jan Claesson - Utvecklingsavdelningen
Jan Claesson
Prototyp

j.claesson@hags.com
+46 380 47300

Marknad

Gunilla Bodemo Lindahl - Marknad
Tone Johnsen
EMEA Manager Central Marketing
t.johnsen@hags.com

​marknad@hags.com
+46 380 47308

Gunilla Bodemo Lindahl - Marknad
Gunilla Bodemo Lindahl
EMEA Marketing Coordinator
g.bodemo.lindahl@hags.com

​marknad@hags.com
+46 380 47347

Viktoria Pettersson - Marknad
Viktoria Pettersson
EMEA Marketing Coordinator​
v.pettersson@hags.com
marknad@hags.com
+46 380 47349

Magnus Karlsson - Utvecklingsavdelningen
Christoffer Niegemann
Designer

c.niegemann@hags.com
marknad@hags.com
+46 380 47368

Ekonomi


Magnus Torby
Ekonomichef

finance@hags.com

+46 380 47330


Haris Jansson
Sales Controller

finance@hags.com
+46 380 47300

Victoria Andersson - Ekonomi
Viktoria Andersson
Redovisningsansvarig

finance@hags.com
+46 380 47300

Anette Wiberg - Ekonomi
Anette Wiberg
Ekonomiassistent

finance@hags.com
+46 380 47300

Jörgen Lindstrand - Utvecklingsavdelningen
Jörgen Lindstrand
ERP-manager
finance@hags.com

+46 380 47384

Distribution

Fredrik Kylefjord - Distribution
Fredrik Kylefjord
Distributions- och Fastighetschef

f.kylefjord@hags.com
+46 380 42812

Daniel Klasson - Distribution
Daniel Klasson
Orderexpeditör

d.klasson@hags.com

​leveranser@hags.com
+46 380 47300 #3

Johan Rehn - Distribution
Johan Rehn
Orderexpeditör

j.rehn@hags.com
​leveranser@hags.com
+46 380 47300 #3

Jonas Gustafsson - Distribution
Jonas Gustafsson
Operativ Inköpare/ systemspecialist

j.gustafsson@hags.com
 

Tommy Thomsen - Distribution
Tommy Thomsen
Orderplock

t.thomsen@hags.com

Christer Lundberg - Distribution
Christer Lundberg
Orderplock

Ingemar Flood - Distribution
Josefine Sandin
Godsmottagare/Orderplock

j.sandin@hags.com
+46 380 47321

Roger Gillberg - Distribution
Roger Gillberg
Orderplock

 

Tomas Malvefors - Markentreprenad
Tomas Malvefors
Orderplock

Jaques Makdisse - DistributionChristian Andersson
Orderplock

HR


Josefin Björlingson
HR-ansvarig
j.bjorlingson@hags.com
+46 380 47312

Säkerhet

Jan Wahlstedt - Säkerhetschef
Janne Wahlstedt
Säkerhetschef

j.wahlstedt@hags.com
+46 380 42852

Hållbarhet

Isabela Lucas - Hållbarhetskoordinator
Isabela Lucas
EMEA Head of Sustainability Commercial

i.lucas@hags.com
+46 72 383 19 40

 

 

X

Behöver du hjälp?

 

Vi svarar gärna på dina frågor, tankar och funderingar. 

Våra experter finns här för att hjälpa dig med frågor kring lekparksutrustning, utegym och parkmöbler. 

Fyll i formuläret så återkommer vi till dig så snart som möjligt.

 

Kontakta oss

Växel: +46 380 47300

E-post: hags@hags.com

Adress: Grännavägen 7, 57833 Aneby

Postadress: HAGS Aneby AB, Box 133, 57823 Aneby


Kundsupport                                       Tekniska frågor,
+46 38047300 #1                                  Projekt & Installation
service@hags.com                               +46 38047300 #2
order@hags.com                                   tpi@hags.com
claim@hags.com