Det är vi som är dina kontakter på HAGS i Aneby. Ring eller skicka e-post, vi hjälper gärna dig.


 





Mattias Hellqvist
VD
M.Hellqvist@hags.com

+46 380 47335

Kundsupport


Ulrika Lundqvist
Manager Global Customer Support
U.Lundqvist@hags.com

+46 380 42817


Tommy Franzén
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com
service@hags.com

+46 380 47300 #1


Thomas Pettersson
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Tommy Källberg - Kundsupport/Innesälj
Tommy Källberg
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Jessica Svensson
Jessica Svensson
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Jesper Hellqvist - Kundsupport/Innesälj
Jesper Hellqvist
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1


Linda Grönvall
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Malin Carnerheim - ASM
Malin Carnerheim
ASM Nordic/Kundsupport

M.Carnerheim@hags.com
+46 380 47328

Rebecka Råsberg - Kundsupport/Innesälj
Rebecka Råsberg
Kundsupport/Innesälj

order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Emma Celinder - Kundsupport/Innesälj
Emma Celinder
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Lovisa Klahr Wilnerzon - Kundsupport/Innesälj
Lovisa Klahr Wilnerzon
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Teknisk Support

Anita Gustavsson - Teknisk support
Anita Gustafsson
Teknisk Support
tsg@hags.com
claim@hags.com
+46 380 47300 #2

Anders Kyhlberg - Teknisk kundsupport
Per-Anders Kyhlberg
Teknisk Support
tsg@hags.com
​claim@hags.com
+46 380 47300 #2

Johan Nilsson - Teknisk kundsupport
Johan Nilsson
Teknisk Support
tsg@hags.com
​claim@hags.com
​+46 380 47300 #2

Benny Söderström - Teknisk kundsupport
Benny Söderström
Teknisk Support
tsg@hags.com

​claim@hags.com
​+46 380 47300 #2

Anna Isaksson - Teknisk kundsupport
Anna Isaksson
Teknisk Support
tsg@hags.com
​claim@hags.com
​+46 380 47300 #2

Utesälj

Niclas Skarby - Försäljningschef
Niclas Skarby
Försäljningschef
N.Skarby@hags.com
+46 380 473 60

Peter Åsberg - KAM Teamleader
Peter Åsberg
KAM / Teamleader
P.Asberg@hags.com
+46 72 181 11 44

Lennart Brännström - Säljare distrikt 11
Lennart Brännström
Säljare
L.Brannström@hags.com
+46 73 071 40 62

 

Fredrik Olsson - Säljade distrikt 6
Fredrik Olsson
Säljare
F.Olsson@hags.com
+46 70 270 26 40

Daniel Bergander - Säljare Distrikt 8
Daniel Bergander
Säljare
D.Bergander@hags.com
+46 70 555 40 04

Michael Söderquist - Säljare distrikt 4
Michael Söderquist
Säljare
M.Soderquist@hags.com
+46 70 217 69 98

Anki Claesson - Säljare Distrikt 5
Anki Claesson
Säljare
A.Claesson@hags.com
+46 76 894 48 70

Ylva Cederberg Breman - Säljare Distrikt 10
Ylva Cederberg Breman
Säljare
Y.Cederbergbreman@hags.com
+46 70 860 49 93

Niclas johansson - Säljare distrikt 3
Niclas Johansson
Säljare
N.Johansson@hags.com
+46 70 777 70 43

Peter Perusina - Säjare Distrikt 2
Peter Perusina
Säljare
P.Perusina@hags.com
+46 72 188 78 77

Michael Sjövall - säljare Distrikt 9
Mikael Sjövall
Säljare
M.Sjovall@hags.com
+46 70 539 12 16

​Pierre Hansson - Säljare Distrikt 1
Pierre Hansson
Säljare
P.Hansson@hags.com
+46 70 849 58 97

Säljadministration

Therese Ottosson - Tender Leader
Therese Ottosson
Anbudsansvarig/Kundsupport
T.Ottosson@hags.com
+46 380 473 00

Jessica Thomsen Gustafsson - Sales Admin
Jessica Thomsen Gustafsson
CRM-systemförvaltare
J.Thomsen@hags.com
+46 380 47300

Installation & Montering

Tommy Carlsson - projektledare
Tommy Carlsson
Projektledare Entreprenad
T
.Carlsson@hags.com
+46 
380 428 55

Roger Ödén - Projektledare
Roger Ödén
Projektledare Montering
R.Oden@hags.com
+46 380 473 54

Kundspecial

Anders Klingberg - Manager Design & Customer Specials
Anders Klingberg
Chef Design & Kundspecial
A.Klingberg@hags.com
+46 380 47300

Helen Bergander - Engineering Design, specials
Helen Bergander
Konstruktör Kundspecial
H.Bergander@hags.com
+46 380 47300

Ludvif Rundlöf - Design Customer Special
Ludvig Rundlöf
Designer
L.Rundlof@hags.com

+46 380 47300

Linda Rinnfors - Design Customer Spesiaks
Linda Rinnfors
Designer
L.Rinnfors@hags.com
+46 380 47300

Lukas Hjalmarsson - Kundspecial
Lukas Hjalmarsson
Designer
L.Hjalmarsson@hags.com

+46 380 47300

David Thobias - Kundspecial
David Thobias
Designer
D.Thobias@hags.com

+46 380 47300

Ludvig Nilsson - Designer
Ludvig Nilsson
Teknisk Dokumentatör

L.Nilsson@hags.com
+46 380 47300

Stig Johansson - Kundspecial
Stig Johansson
Produkttekniker
S.Johansson@hags.com

+46 380 47300

Andreas Ander - Kundspecial
Andreas Ander
Produkttekniker
A.Ander@hags.com

+46 380 47300

Marianne Westerholm - Kundspecial
Marianne Westerholm
Produkttekniker

M.Westerholm@hags.com

+46 380 47300

Utveckling

Johan Adolfsson - Projektledare
Johan Adolfsson
Projektledare
J.Adolfsson@hags.com
+46 380 47302

Stellan Svensson - utvecklingsavdelningen
Stellan Svensson
Konstruktör
S.Svensson@hags.com

+46 380 47344

Disa Danevad - Utvecklingsavdelningen
Disa Danevad
Designer
D.Danevad@hags.com
+46 380 47300

Tommy Bogren - Utvecklingsavdelningen
Tommy Bogren
Konstruktionschef

T.Bogren@hags.com
+46 380 47397


Emil Hjertberg
Konstruktör
e.hjertberg@hags.com

+46 380 47345

Robin Hjelm - Utvecklingsavdelningen
Robin Hjelm
Teknisk Dokumentatör
robin.hjelm@hags.com
+46 380 42831

Jörgen Lindstrand - Utvecklingsavdelningen
Jörgen Lindstrand
Teknisk Dokumentatör
J.Lindstrand@hags.com

+46 380 47384

Magnus Karlsson - Utvecklingsavdelningen
Magnus Karlsson
Produkttekniker

M.Karlsson@hags.com
+46 380 47385

Jan Claesson - Utvecklingsavdelningen
Jan Claesson
Prototyp

J.Claesson@hags.com
+46 380 47300

Marknad

Mia Boozer - Marknad
Mia Boozer
Marknadschef
M.Boozer@hags.com
marknad@hags.com

+46 380 47380

Gunilla Bodemo Lindahl - Marknad
Gunilla Bodemo Lindahl
Marknadskoordinator, Norden

G.Bodemo.Lindahl@hags.com

​marknad@hags.com
+46 380 47347

Tove Due - Marknad
Tove Due
Projektledare för HAGS Academy
T.Due@hags.com
 
+46 70 544 92 61

Marie Jonsson - Marknad
Marie Jonsson
Produktchef

M.Jonsson@hags.com

+46 380 47324

Ekonomi

Jonna Wilhelmsson
Jonna Wilhelmsson
Ekonomichef

finance@hags.com

+46 380 47343

Jessica Perkins - Ekonomi
Jessica Perkins
IT - Controller

finance@hags.com
+46 380 47300

Victoria Andersson - Ekonomi
Victoria Andersson
Redovisningsansvarig

finance@hags.com
+46 380 47300

Anette Wiberg - Ekonomi
Anette Wiberg
Ekonomiassistent

finance@hags.com
+46 380 47300

Regina Berg - Marknad
Regina Berg
Affärsanalytiker

finance@hags.com
+46 380 47300

Distribution

Fredrik Kylefjord - Distribution
Fredrik Kylefjord
Distributions- och Fastighetschef

F.Kylefjord@hags.com
+46 380 42812

Daniel Klasson - Distribution
Daniel Klasson
Orderexpeditör

D.Klasson@hags.com

​leveranser@hags.com
+46 380 47300 #3

Johan Rehn - Distribution
Johan Rehn
Orderexpeditör

J.Rehn@hags.com
​leveranser@hags.com
+46 380 47300 #3

Alexander Lindh - Distribution
Alexander Lindh
Godsmottagare

A.Lindh@hags.com

 

Jonas Gustafsson - Distribution
Jonas Gustafsson
Operativ Inköpare/ systemspecialist

J.Gustafsson@hags.com
 

Victoria Thorvaldsson - Distribution
Veronica Thorvaldsson
Operativ Inköpare
V.Thorvaldsson@hags.com

 

Christer Lundberg - Distribution
Christer Lundberg
Orderplock


 

Tommy Thomsen - Distribution
Tommy Thomsen
Orderplock

T.Thomsen@hags.com
 

Ingemar Flood - Distribution
Ingemar Flood
Orderplock

 

Jaques Makdisse - Distribution
Jaques Makdisse
Orderplock

 


 

Rickard Larssen - Distribution
Rickard Larsen
Orderplock

 

Roger Gillberg - Distribution
Roger Gillberg
Orderplock

 

Tomas Stark - Distribution
Tomas Stark
Fastighetsskötare


 

Tomas Malvefors - Markentreprenad
Tomas Malvefors
Orderplock

HR

Lena Edeborg - HR
Lena Edeborg
HR Ansvarig
L.Edeborg@hags.com
+46 380 42801

Reception

Katarina Samuelsson - Office Assistant
Katarina Samuelsson
Receptionist
hags@hags.com
+46 380 47300

Säkerhet

Jan Wahlstedt - Säkerhetschef
Jan Wahlstedt
Säkerhetschef

J.Wahlstedt@hags.com
+46 380 42852

Hållbarhet

Isabela Lucas - Hållbarhetskoordinator
Isabela Lucas
Hållbarhetskoordinator

I.Lucas@hags.com
+46 72 383 19 40