Välkommen till HAGS!

Det är vi som är dina kontakter i Aneby. Ring eller skicka e-post, vi hjälper dig gärna.

 

     VD



Mattias Hellqvist
VD
m.hellqvist@hags.com

+46 380 47335

 

     Kundsupport



Ulrika Lundqvist
Manager Global Customer Support
u.lundqvist@hags.com

+46 380 42817

 




Tommy Franzén
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com
service@hags.com

+46 380 47300 #1

 




Thomas Pettersson
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com
​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Tommy Källberg - Kundsupport/Innesälj
Tommy Källberg
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Malin Carnerheim - ASM
Malin Carnerheim
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com
​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Jesper Hellqvist - Kundsupport/Innesälj
Jesper Hellqvist
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Benny Söderström - Teknisk kundsupport
Benny Söderström
Kundsupport/Innesälj
​service@hags.com

​claim@hags.com
​+46 380 47300 #2


Linda Grönvall
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Lovisa Klahr Wilnerzon - Kundsupport/Innesälj
Lovisa Klahr Wilnerzon
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Emma Celinder - Kundsupport/Innesälj
Emma Celinder
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Lovisa Klahr Wilnerzon - Kundsupport/Innesälj
Veronica Thorvaldsson
Kundsupport/Innesälj
order@hags.com

​service@hags.com
+46 380 47300 #1

Rebecka Råsberg - Kundsupport/Innesälj
Rebecka Råsberg
Purchasing

purchase@hags.com
+46 380 47300

Therese Ottosson - Tender Leader
Therese Ottosson
Anbudsansvarig/Kundsupport
t.ottosson@hags.com
+46 380 47300

Jessica Thomsen Gustafsson - Sales Admin
Jessica Thomsen Gustafsson
Säljadmin/CRM-systemförvaltare
j.thomsen@hags.com
+46 380 47300

     Utesälj

Niclas Skarby - Försäljningschef
Niclas Skarby
Försäljningschef
n.skarby@hags.com
+46 380 473 60

Peter Åsberg - KAM Teamleader
Peter Åsberg
KAM / Teamleader
p.asberg@hags.com
+46 72 181 11 44

Lennart Brännström - Säljare distrikt 11
Lennart Brännström
Säljare
l.brannström@hags.com
+46 73 071 40 62

 

Fredrik Olsson - Säljade distrikt 6
Fredrik Olsson
Säljare
f.olsson@hags.com
+46 70 270 26 40

Daniel Bergander - Säljare Distrikt 8
Daniel Bergander
Säljare
d.bergander@hags.com
+46 70 555 40 04

Michael Söderquist - Säljare distrikt 4
Michael Söderquist
Säljare
m.soderquist@hags.com
+46 70 217 69 98

Anki Claesson - Säljare Distrikt 5
Anki Claesson
Säljare
a.claesson@hags.com
+46 76 894 48 70

Ylva Cederberg Breman - Säljare Distrikt 10
Ylva Cederberg Breman
Säljare
y.cederbergbreman@hags.com
+46 70 860 49 93

Niclas johansson - Säljare distrikt 3
Niclas Johansson
Säljare
n.johansson@hags.com
+46 70 777 70 43

Peter Perusina - Säjare Distrikt 2
Peter Perusina
Säljare
p.perusina@hags.com
+46 72 188 78 77

Michael Sjövall - säljare Distrikt 9
Mikael Sjövall
Säljare
m.sjovall@hags.com
+46 70 539 12 16

​Pierre Hansson - Säljare Distrikt 1
Pierre Hansson
Säljare
p.hansson@hags.com
+46 70 849 58 97

Sortimentansvarig
Park & Stadsmiljö

 

Jeanette Ström - Sortimentsansvarig park och stadsmiljö
Jeanette Ström
Park & stadsmiljö
j.strom@hags.com​
 
+46 72-973 21 59

ASM Nordic,
Baltic & HAGS Academy

 

Tove Due - Marknad
Tove Due
ASM Nordic
t.due@hags.com
 
+46 70 544 92 61

 Tekniska frågor, Projekt Installation

Tommy Carlsson - projektledare
Tommy Carlsson
Projektledare Entreprenad

t.carlsson@hags.com
+46 
380 428 55

Roger Ödén - Projektledare
Roger Ödén
Projektledare Montering
r.oden@hags.com
+46 380 473 54

Anita Gustavsson - Teknisk support
Anita Gustafsson
Teknisk support
tpi@hags.com
claim@hags.com
+46 380 47300 #2

     Kundspecial

Anders Klingberg - Manager Design & Customer Specials
Anders Klingberg
Chef Design & Kundspecial
a.klingberg@hags.com
+46 380 47300

Helen Bergander - Engineering Design, specials
Helen Bergander
Konstruktör Kundspecial
h.bergander@hags.com
+46 380 47300

Ludvif Rundlöf - Design Customer Special
Ludvig Rundlöf
Designer
l.rundlof@hags.com

+46 380 47300

Linda Rinnfors - Design Customer Spesiaks
Linda Rinnfors
Designer
l.rinnfors@hags.com
+46 380 47300

Lukas Hjalmarsson - Kundspecial
Lukas Hjalmarsson
Designer
l.hjalmarsson@hags.com

+46 380 47300

David Thobias - Kundspecial
David Thobias
Designer
d.thobias@hags.com

+46 380 47300

Ludvig Nilsson - Designer
Ludvig Nilsson
Teknisk dokumentatör

l.nilsson@hags.com
+46 380 47300

Andreas Ander - Kundspecial
Andreas Ander
Produkttekniker
a.ander@hags.com

+46 380 47300

Marianne Westerholm - Kundspecial
Marianne Westerholm
Produkttekniker

m.westerholm@hags.com

+46 380 47300

     Utveckling

Disa Danevad - Utvecklingsavdelningen
Disa Danevad
Designer
d.danevad@hags.com
+46 380 47300

Stellan Svensson - utvecklingsavdelningen
Stellan Svensson
Konstruktör
s.svensson@hags.com

+46 380 47344

Jörgen Lindstrand - Utvecklingsavdelningen
Jörgen Lindstrand
Teknisk Dokumentatör
j.lindstrand@hags.com

+46 380 47384

Magnus Karlsson - Utvecklingsavdelningen
Magnus Karlsson
Produkttekniker

m.karlsson@hags.com
+46 380 47385

Jan Claesson - Utvecklingsavdelningen
Jan Claesson
Prototyp

j.claesson@hags.com
+46 380 47300

     Marknad

Mia Boozer - Marknad
Mia Boozer
Marknadschef
m.boozer@hags.com
marknad@hags.com

+46 380 47380

Gunilla Bodemo Lindahl - Marknad
Gunilla Bodemo Lindahl
Marknadskoordinator, Norden

g.bodemo.lindahl@hags.com

​marknad@hags.com
+46 380 47347

Ebba Rydberg- Marknad
Ebba Rydberg
Digital marknadskoordinator
e.rydberg@hags.com

​marknad@hags.com

+46 380 42844

     Ekonomi


Magnus Torby
Ekonomichef

finance@hags.com

+46 380 47343

Jessica Perkins - Ekonomi
Jessica Perkins
IT - Controller

finance@hags.com
+46 380 47300

Victoria Andersson - Ekonomi
Victoria Andersson
Redovisningsansvarig

finance@hags.com
+46 380 47300

Anette Wiberg - Ekonomi
Anette Wiberg
Ekonomiassistent

finance@hags.com
+46 380 47300

Regina Berg - Marknad
Regina Berg
Affärsanalytiker

finance@hags.com
+46 380 47300

     Distribution

Fredrik Kylefjord - Distribution
Fredrik Kylefjord
Distributions- och Fastighetschef

f.kylefjord@hags.com
+46 380 42812

Daniel Klasson - Distribution
Daniel Klasson
Orderexpeditör

d.klasson@hags.com

​leveranser@hags.com
+46 380 47300 #3

Johan Rehn - Distribution
Johan Rehn
Orderexpeditör

j.rehn@hags.com
​leveranser@hags.com
+46 380 47300 #3

Alexander Lindh - Distribution
Alexander Lindh
Godsmottagare

a.lindh@hags.com

 

Jonas Gustafsson - Distribution
Jonas Gustafsson
Operativ Inköpare/ systemspecialist

j.gustafsson@hags.com
 

Tommy Thomsen - Distribution
Tommy Thomsen
Orderplock

t.thomsen@hags.com

Christer Lundberg - Distribution
Christer Lundberg
Orderplock

Tomas Malvefors - Markentreprenad
Tomas Malvefors
Orderplock

Ingemar Flood - Distribution
Ingemar Flood
Orderplock

 

Jaques Makdisse - Distribution
Jaques Makdisse
Orderplock

 

Roger Gillberg - Distribution
Roger Gillberg
Orderplock

 

      HR

Lena Edeborg - HR
Lena Edeborg
HR-ansvarig
l.edeborg@hags.com
+46 380 42801

      Reception

Jessica Thomsen Gustafsson - Sales Admin
Jessica Thomsen Gustafsson
Receptionist
hags@hags.com
+46 380 47300

      Säkerhet

Jan Wahlstedt - Säkerhetschef
Jan Wahlstedt
Säkerhetschef

j.wahlstedt@hags.com
+46 380 42852

      Hållbarhet

Isabela Lucas - Hållbarhetskoordinator
Isabela Lucas
Hållbarhetskoordinator

i.lucas@hags.com
+46 72 383 19 40